
College wil Vosse- en Weerlanerpolder niet afsluiten voor broedseizoen
Algemeen‘Bloeiend Hillegom is van mening dat de mensen die gebruikmaken van de polder en daar van de natuur genieten, er alle begrip voor zullen hebben wanneer zij een deel van de polder niet in kunnen vanwege het broedseizoen’. Ria Heemskerk (Bloeiend Hillegom) deed afgelopen donderdagavond tijdens de raadsvergadering nog een uiterste poging om het verzoek van de Stichting Behoud de Polders te honoreren: het deel van de Vosse- en Weerlanerpolder nog tot eind juli af te sluiten, zodat de vogels tijdens het broedseizoen nog enige rust kunnen krijgen.
Door Frits Homan
Heemskerk: ‘Het is ons inziens maar een klein gedeelte dat gedurende het broedseizoen wordt afgesloten.’ Heemskerk zei teleurgesteld te zijn over de negatieve reactie van het college, wat aangeeft dat er al borden waren geplaatst met de mededeling dat honden in een bepaalde periode aangelijnd moeten zijn. Heemskerk pleitte juist voor borden waarin wordt uitgelegd waarom een gedeelte voor het publiek is afgesloten. Heemskerk: ‘Wij als bestuur van de gemeente zijn medeverantwoordelijk en kunnen een wezenlijke bijdrage leveren aan het behoud van de natuur en hiermee ons gezonde verstand gebruiken.’
Wethouder Mike Roelofs, die portefeuillehouder Rory Semrek verving, antwoordde dat het “niet realistisch is om dit deel van de polder af te sluiten, omdat het broedseizoen op dit moment al tegen het einde loopt”. Volgens Roelofs vereist het afsluiten van het desbetreffende wandelpad een “stuk communicatie vooraf”. Om dit nu nog op te zetten zou volgens hem slechts een “beperkte winst opleveren”.
Roelofs liet weten dat voor het deel van de polder waar de afsluiting over gaat, al een verbod voor honden geldt. De verstoring is hierdoor “al in grote mate beperkt”. Bij het besluit tot afsluiting van het wandelpad moet, volgens Roelofs, een afweging plaatsvinden tussen de verwachte winst van de weidevogels en het publieke draagvlak van de mensen die daar graag wandelen. Hij wil wel samen met het Zuid-Hollands Landschap onderzoeken of er, vanwege hangjeugd in het gebied, meer handhaving kan plaatsvinden. Daarnaast zal samen met het Zuid-Hollands Landschap aan het eind van het jaar een evaluatie van het gebied gemaakt worden.













